90BPM & Ağaçkakan / 6:45 KK Ankara

  • 23 Mayıs 2019 // 22:30
Free Entry

90 BPM ”Şehir FM” Albüm Lansman Konseri Ankara ayağı için 23 Mayıs Perşembe akşamı 6:45 sahnesine geliyor! Gecenin startını ise Ağaçkakan veriyor.

90 BPM, ismini 2000’lerin ikinci yarısından itibaren gerek duruş, gerek söylem, gerekse tarz olarak genel Türkçe sözlü Rap müzik piyasasından farklı yönde seyreden, Da port farazi kayra sorgu ve savai tarafından 2013te kurulan stüdyolarından alıyor.

Bu noktaya kadar, halihazırda yıllardır birlikte çalışmaları olan ekip üyeleri ilk albümlerini yayınlayana kadar çeşitli single’lar yayınladı. Ardından 2015 yılının Temmuz grubun ilk albümü “Kötülük Bizim İşimiz” Dokuzsekiz Müzik ve etiketiyle piyasaya sürüldü. Çıktığı dönem yılın en çok konuşulan Rap albümlerinden biri olan “Kötülük Bizim İşimiz”de ekibe, Grup Ses Beats ve Sami Baha gibi önemli prodüktörlerin yanı sıra Ezhel, Allame, Kamufle, Sahtiyan başta olmak üzere bir çok önemli rapçi eşlik etti. “Kötülük Bizim İşimiz”den, “Cumartesi”, “İstanbul” ve “Hesabı Sorulur” isimli parçalarını kliplendiren ekip, albümün ardından konserler vermeye, solo ve grup içerisinde çeşitli projelerle üretmeye devam ediyor.